Bursa ve Nilüfer’in geleceği için iş birliği

BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Nilüfer Belediyesi, 2024 – 2029 dönemine ait stratejik planlarını birlikte ele aldı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, ilçelerin talep ve ihtiyaçlarını tespit edip, buna göre yol haritasını belirlemek yaptığı ilçe ziyaretleri Nilüfer Belediyesi ile devam etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir’in katılımıyla Nilüfer Belediyesi Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde düzenlenen Stratejik Plan Koordinasyon Toplantısı’nda, her iki belediyenin yöneticileri de hazır bulundu.

Nilüfer Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Gülşah Ayzit’in sunumunda, Nilüfer Belediyesi’nin dijitalleşmeden tarıma, spordan deprem hazırlıklarına, dezavantajlı gruplardan kültüre kadar hayata geçirmeyi planladığı projeler masaya yatırıldı. Toplantıda, belediye başkanları ve yöneticileri iş birliği gerektiren projeler hakkında fikir alışverişinde bulunurken, koordinasyon gerektiren diğer konular da en ince ayrıntısına kadar ele alındı. Ayrıca, Nilüfer Belediyesi’nin 2024-2029 Stratejik Planı’nı belirlemek amacıyla gerçekleştirdiği Mahalle Buluşmaları’nda öne çıkan hususlar da paylaşıldı.

BAŞKANLARDAN İŞ BİRLİĞİ VURGUSU

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Bursa ve Nilüfer’in gelecekteki yol haritasını belirlemek için yapılan bu toplantının büyük önem taşıdığını vurgulayarak, “Dijitalleşme, afet ve deprem hazırlıkları, dezavantajlı gruplara yönelik projeler, tarım, kırsal turizm, kültür, spor ve gençlere yönelik projelerimizi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey ve ekibiyle paylaştık. Kadın sığınmaevi, deprem lojistik merkezi, engellilere özel spor merkezi, ekolojik köy, modern sanat müzesi, kreşler, öğrenci yurtları ve sürdürülebilir kırsal planlama gibi alanlarda yapılabilecek iş birliklerini değerlendirdik. Bundan sonra daha mutlu bir Bursa ve daha mutlu bir Nilüfer için güçlerimizi birleştirerek, vatandaşlarımızın yüzlerindeki gülümsemeyi daha da artıracağız” şeklinde konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de “Yeni dönemde Nilüfer’in ihtiyaçlarını ve hayata geçirmeyi planladığımız projeleri Nilüfer Belediye Başkanımız Şadi Özdemir ve ekiplerimizle istişare ettik, el birliğiyle neler başarabileceğimizi değerlendirdik” diyerek, iş birliği içinde yapılan çalışmalarla hem Bursa’nın hem de Nilüfer’in hak ettiği hizmeti alacağının mesajını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir